5 דברים שכדאי שיהיו חלק מעיצוב הבית שלכם

תכנון של בית או דירת מגורים מצריך ירידה לפרטים והיכרות עם אלמנטים רבים, בניהם אלמנטים ליצירת מרחב מגורים פרקטי ונוח למשפחה, לצד הכמיהה לחלל מעוצב במראה חדשני, חמים ומלהיב גם יחד. אדריכלים ומעצבי פנים מציעים מגוון של כלים ואפשרויות לעיצוב הבית, תוך ליווי ומתן מענה משלב התכניות, ועד שלב היישום והלבשת הבית.

טכנולוגיות, טרנדים ומגוון של חומרים יצרו חדשנות רבה בתחום עיצוב הבית, ומומלץ להתוודע לסגנונות העיצוב השונים ולהכיר את מגוון האפשרויות האינסופיות בעולם העיצוב. 

עיצוב הבית והחלל הוא למעשה שפה, ובטרם היציאה לדרך חשוב לבחור את השפה העיצובית אתה תרצו להתקדם, ואשר תהווה את הבסיס והמאפיין העיקרי. בין סגנונות העיצוב הרבים ניתן למצוא את העיצוב המודרני, העיצוב הכפרי, העיצוב הנורדי ורבים נוספים. ניתן כמובן לשלב בין הסגנונות, אולם חשוב לעשות זאת בעין מקצועית ובמינון מוקפד ליצירת חללים הרמוניים ושפה עיצובית המשלבת בין האלמנטים. 

5 דברים שחשוב לשלב בתכנון ועיצוב הבית:

הדמיה וירטואלית- קל ללכת לאיבוד בין שלל הטרנדים והאפשריות, ולא אחת ריצוף שנראה מצוין בחנות מעלה ספק לגבי התאמתו הלכה למעשה לבית. מומלץ לעבוד עם מעצבי פנים אשר מחזיקים בתוכנות וטכנולוגיות מתקדמות ליצירת הדמיה וסיר וירטואלי מתקדמים, אשר מדמים את חלל הבית, תוך הכנסת מידות ותכניות הנדסיות, ואפשרויות משחק עם חלוקת החלל הפנימית, לצד אלמנטים עיצוביים שונים.

תאורה טבעית- תאורה טבעית היא למעשה ניצול של אור השמש ליצירת אור בחללי הבית, באמצעות שימוש בחלונות גדולים, תכנון כיווני האור ופתרונות הצללה לשליטה ולמשחקי אור וצל. תאורה טבעית שופעת יוצרת מראה חמים ואווירה נעימה בבית, ולטווח הארוך גם חסכונית באנרגיה ובכסף. ניתן ליצור תאורה טבעית שופעת באמצעות תכנון כיווני האור, פתיחת חלונות ופתחי תאורה רחבים, התקנת מערכות תריסים חשמליים חכמים בעלי חרכים גדולים ומערכות הצללה מתקדמות ליצירת משחקי אור וצל ולשליטה אופטימלית בכמות האור בחלל.

צבע- הצבע הוא שחקן מרכזי בעיצוב הבית, ואין סיבה לחשוש מן הדומיננטיות שלו. ניתן לשלב צבעים באמצעות מבחר אפשרויות, החל מריצוף וחיפויים וכלה בצבעי קירות, טקסטיל ומטבח. חשוב ליצור שילוב שיספק מראה הרמוני ונוח, ולשלב צבעים עזים לצד צבעים שקטים, כמו גם להתאים את הצבעים והנוכחות שלהם לחללים השונים.

חימום תת רצפתי- חימום תת רצפתי הוא פתרון חימום אפקטיבי ונעים במיוחד אשר יתרונותיו באים לידי ביטוי גם במראה העיצובי של החלל, כאשר מדובר במערכת נסתרת מן העין. החימום התת רצפתי מותקן בעת בינוי או בעת שיפוץ הכולל הרמת רצפות, וכולל הנחה של צינורות תחת הריצוף. הצינורות מתחממים בהפעלה באמצעות מים ואדים או בחימום חשמלי, ויוצרים חלל נעים במיוחד לימות החורף הקרים, מה שמשדרג במיוחד את האווירה והטמפרטורה בבית.

מטבח- מטבחים כיום ממוקמים בלב הבית ומצריכים תכנון פונקציונלי וחכם, החל ממיקום הברז, הכיריים והחלון וכלה בפתרונות אחסון חכמים, פרזול נוח ומתקדם ועיצוב אלגנטי. מטבח הוא החלל החשוב ביותר בעת תכנון הבית, וגם התובעני ביותר ברמת ההשקעה, וחשוב ליצור מטבח מותאם ומעוצב המתכתב עם שאר החללים המרכזיים.