עיצוב ושיפוץ הבית – שילוב מנצח

שיפוץ הבית הוא מאורע מפחיד.  לא סתם אנחנו חושבים פעמיים לפני שאנחנו מתחילים לשפץ את הבית.  זה כרוך בעלויות גבוהות, במשאב משמעותי של זמן ובדר"כ גם כולל לא מעט עצבים על הדרך 🙂

שיפוץ הבית יכול להיות שיפוץ נרחב שכולל את כל הבית או עבודה נקודתית כמו החלפת ריצוף, צבע, תשתיות, מערכות חשמל ואינסטלציה, הריסת קירות ועוד. שיפוץ כללי של כל הבית מול שיפוץ של חלקים כמו חדר אמבטיה בודד או המטבח משמעותו הבדלי עלות, זמן ביצוע ומורכבות. שיפוץ חלקי זול ופשוט יותר. שיפוץ כולל עמוק ומקיף יותר. הזמן הטוב ביותר לשפץ הוא הקיץ, כאשר מזג האוויר נעים יותר. שיפוץ יכול לכלול חדר בודד, חלק מהבית או שיפוץ כולל.

בשנים האחרונות אנו עדים לטרנד חדש שמשפחות וזוגות שיוצאים לפרויקט שיפוץ ביתי, משלבים את זה כבר עם פרויקט כולל עיצוב של הבית.  עיצוב הבית מתייחס לעבודות כמו ריהוט, תאורה, קישוטים ואביזרים ותלוי פחות בתשתיות. עיצוב משדרג את מראה הבית ואת האווירה הפנימית שלו.

קיימים סגנונות עיצוב שונים שאפשר לבחור ביניהם:

  • עיצוב בית בסגנון מודרני – הדגש על קווים נקיים ופשוטים, חומרי גלם טבעיים ואווריריות.
  • סגנון כפרי/אנגלי – רהיטים בסגנון כבד וקלאסי יותר, אריחים רטרו, אביזרי עץ ופרחים רבים.
  • פאנג שואי – סגנון סיני עתיק של הנדסת הנוף, מבוסס על זרימת האנרגיה במרחב. כולל אלמנטים כמו מזרקות, אבני דרך וצמחייה ירוקה.
  • סגנון הים תיכוני – דגש על גווני לבן/כחלחל, כחול, טורקיז. שילוב של מתכות, אריחים מעוצבים וטקסטורות של קורל, אבן וצדפים.

עיצוב משדרג את מראה הבית ואת האווירה הפנימית שלו. כדאי לשלב בין מספר סגנונות וליצור עיצוב אישי וייחודי לטעם הפרטי.

השאלה המעניינת ביותר היא איך עושים את 2 הפרויקטים יחד ושומרים על שפיות?

שיפוץ ועיצוב הבית במקביל

ניתן לשלב שיפוץ ועיצוב של הבית. היתרון הוא שהבית עובר מהפך מקיף ומלא הכולל גם את התשתית וגם עדכון המראה. החיסרון הוא שזה יקר יותר וכרוך בהרבה יותר בלגאן ולכלוך בבית ברמה היומיומית.

ניתן לעשות עיצוב ללא שיפוץ אך השילוב שלהם הוא האידיאלי.  גם כך מדובר בפרויקט שלרוב לוקח מספר ימים – מספר שבועות ואם כבר עושים בלגאן בכל הבית (ובמקרים מסוימים אף עוזבים את הבית למשך תקופת השיפוץ והעיצוב) אז עדיף כבר לסיים עם כל הבלגאן ביחד.  בהקשר זה מומלץ להיעזר בשירותיו של משרד אדריכלות ועיצוב פנים שיוכל לתכנן לכם את החדרים, הריהוט ואיך הכל משתלב יחד.

שיפוץ חדר אמבט

כאשר משפצים חדר אמבטיה, יש מספר דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון:

  • תשתיות – יש לבדוק שיש חיבורי מים וניקוז מתאימים לאמבטיה, מקלחת, כיורים ואסלות. לעיתים יש צורך להחליף צנרת ישנה או סתומה.
  • חומרי גמר – מומלץ לבחור סוגי אריחים עמידים במיוחד לחדרי רחצה על מנת שיחזיקו טוב בלחות.
  • איטום – יש חשיבות גדולה לאיטום נכון של החדר כולו על מנת למנוע חדירת מים לקירות ונזקי לחות.
  • אוורור – חשוב לדאוג לאוורור נכון ומניעת עובש על ידי התקנת מפוח וחלון.
  • תאורה – תאורה הולמת לחדר אמבטיה חשובה הן לתפקודיות והן לאווירה.

שדרוג שכדאי להכיר ולשלב בחדר האמבט שלכם:

אינטרפוץ 4 דרך הוא סוג של ברז המותקן בקיר ויש לו ארבעה חיבורים, המאפשר לו להסיט את זרימת המים לארבעה כיוונים שונים. ניתן להשתמש בו כדי להפעיל מקלחת ראשית, מקלחת ידנית, מזח או כל שילוב אחר של פלטפורמות מים בחדר האמבטיה.

 

לסיכום, השילוב של עיצוב פנים מקצועי ושיפוץ התשתיות יוצר את התוצאה הטובה והאידאלית ביותר לעיצוב מחדש של הבית. עם יועצים טובים ניתן ליצור בית חדש, מודרני ומעוצב ברמה הגבוהה ביותר.