איך לעצב משרד יוקרה בסגנון תעשייתי

הסגנון התעשייתי הופך לאחד הכיוונים המובילים כיום בעיצוב משרדי יוקרה מודרניים ואופנתיים. סגנון זה מתאפיין בשימוש רב בחומרי גלם גולמיים כגון בטון, לבנים, מתכת וזכוכית, שילוב אלמנטים מכניים ותעשייתיים כגון צנרת גלויה, מנועים וכבלים, וכן תאורה חזקה עם גופי תאורה תעשייתיים. הסגנון יוצר מראה עכשווי, אקלקטי ו"גס" במובן החיובי של המילה.

במאמר זה נבחן כיצד ניתן לשלב בהצלחה את הסגנון התעשייתי בעיצוב משרד יוקרתי – החל מבחירת חומרי הגלם המתאימים, שילוב אלמנטים מכניים ותעשייתיים, יצירת תחושת "לו" פין" עכשווית, וכלה במשחק מעניין של תאורה וצללים.

שימוש בחומרי גלם גולמיים

המרכיב המרכזי בעיצוב משרד יוקרה בסגנון תעשייתי הוא הרבה שימוש בחומרי גלם גולמיים וחשופים, בניגוד לעיצוב חללים מסחריים רגילים. חומרים כגון בטון, לבנים, פלדה וזכוכית מהווים בסיס איתן ליצירת הסגנון התעשייתי הייחודי.

קירות המשרד יכולים להיות עשויים מבטון חשוף, לבנים או בלוקים בגוונים אפורים. גם אריחי זכוכית או פח מגולוון יתאימו. כדאי להשתמש בצבע מט או בהיר בלבד כדי לשמר את המראה הגולמי. גם הרצפה יכולה להיות בטון מוחלק, אריחי פלדה או עץ תעשייתי למראה מחוספס. משטח העבודה יכול להיות שיש, נירוסטה או עץ גולמי.

שילוב נבון של חומרי גלם שונים יחד יוסיף מרקם ועניין וישמור על האופי התעשייתי של המשרד. נסו ליצור מראה "לא גמור" שמשדר אנרגיה גולמית וכוחנית.

שילוב אלמנטים מכניים ותעשייתיים

בנוסף לחומרי הגלם, אפשר לחזק את האופי התעשייתי של המשרד על ידי שילוב יצירתי של אלמנטים מכאניים ותעשייתיים. כדאי להיעזר במעצבת משרדים שתדע לשלב זאת בצורה אורגנית בחלל.

לדוגמה, אפשר להשאיר צנרת מים וחשמל גלויה על הקירות והתקרה במקום להסתירה. גם כבלים, תעלות ומסילות נירוסטה בולטות יתאימו. שלבו פריטי ריהוט ותאורה תעשייתיים כמו שולחנות מפלדה, כיסאות ברזל וגופי תאורה תעשייתיים. הציבו אלמנטים מכניים כגון גלגלי שיניים, לוח מחוונים או שעון קיר וינטג'.

נסו לשלב חומרים ואלמנטים מעולמות תוכן שונים ליצירת ניגוד ומתח מעניין. למשל שפעת זכוכית לצד פלדה כבדה, או אלמנטים היסטוריים לצד מודרניים. הווריאציות הן אינסופיות וגם השמיים הם הגבול!

יצירת מראה עכשווי ואקלקטי

לאחר שהטמענו את האלמנטים והחומרים התעשייתיים, הגיע הזמן ליצור אווירה כללית עכשווית ואקלקטית שתשלים את התחושה של משרד יוקרה מודרני. כאן המקום להזמין משרד אדריכלות ועיצוב פנים שיעזור למזג בהרמוניה בין האלמנטים השונים.

יש לאזן בין חומרי גלם גולמיים לבין פריטים מודרניים ועיצוביים יותר שישברו מעט את הכבדות. בחרו בריהוט בעל קווים ישרים ופשוטים בגוונים כהים. שלבו גם כורסאות ופופים צבעוניים ונלהבים שיהוו ניגוד מעניין. תלו תמונות מופשטות על הקירות הלבנים ושלבו פסלים או אובייקטים מודרניסטיים ממתכת וזכוכית.

האפקט הסופי צריך להיות אקלקטי ומגוון. שילוב נכון של אלמנטים שונים ומנוגדים יוביל לחלל מרתק, עכשווי וייחודי – המשקף היטב משרד יוקרה מודרני ויוקרתי

הסגנון התעשייתי מאפשר ליצור משרד יוקרה עכשווי, ייחודי ומעט "גס" באופן חיובי. שימוש נרחב בחומרי גלם גולמיים ואלמנטים מכניים, לצד עיצוב מודרני ואקלקטי שיוצר דינמיות ומתח מעניין בין הפריטים השונים בחלל – כל אלה יובילו לתוצאה סופית של משרד יוקרתי בעל אופי תעשייתי מובהק.

אמנם הסגנון התעשייתי שונה בתכלית מהעיצוב משרדים מפוארים "רגילים", אך הוא בהחלט יכול להתאים גם לסביבה היוקרתית ביותר, תוך יצירת חלל מעניין ושונה מהרגיל. קצת יצירתיות, אמיצות וחשיבה מחוץ לקופסה הן המפתח להצלחה בעיצוב משרד יוקרה בסגנון תעשייתי.