טיפים להוספת אווירה טובה במשרד

כשחוזרים לעבוד במשרדים לאחר הקורונה אי אפשר להתייחס יותר לסביבת העבודה כמו שנהגנו להתייחס אליה בעבר. מלבד העובדה שהתרגלנו לעבוד בתנאים ביתיים נוחים ונעימים יותר, אנחנו חוזרים לעבוד עם אנשים שכעת ברורה לנו החשיבות שלהם בחיינו מעבר להיותם עמיתינו. אם פעם שמנו דגש רק על עיצוב פנים למשרד שיש לו יתרונות שמתאימים ליצירת סביבת עבודה מעוצבת ונוחה, בריאה ויעילה, היום אנחנו צריכים לחשוב על שילוב הגורם האנושי יחד עם סביבת עבודה משרדית שיש בה גם כמה סממנים ביתיים, או לפחות נינוחים יותר שמאפשרים לנו להרגיש שם נעים יותר. להלן כמה טיפים שאפשר ליישם בקלות בכל משרד כדי ליצור אווירה טובה ונעימה גם מבחינת כוח אדם וגם מבחינת עיצוב פיזי חומרי של המשרד.

סביבה ירוקה לעין ולנשמה

זה כבר יותר מטרנד, את מגמה הולכת ומתרחבת במשרדים רבים בעולם – להוסיף כמה שיותר ירוק, במובן של צמחייה אמיתית. מעבר לחמצן ולתחושה המטוהרת והרעננה שצמחייה מסוימת יכול הלתת לכל משרד, באמצעות הפעילות השלה להתחדש ולצמוח ולבצע פוטוסינתזה, הצמחייה הירוקה נעימה לעין ומספקת פינות ישיבה נעימות שכיף להתכנס בהן ולעודד התחברות של אנשים. כשיש לכם ספסלים וספות ליד קירות ירוקים שעליהם צומחת צמחייה ייעודית לקירות חיים כאלה, הרבה יותר נחמד להתאסף ולהיפגש לידם וזה משרה אווירה נעימה מאוד במשרד. זה כל כך חשוב שיש מקומות עבודה גדולים שמוסיפים קומות גינון לשעות ההפסקה של העובדים שיוכלו לעבוד בהן כדי להתרגע ולהחליף כוחות.

לשנות עיצוב פנים למשרד לרגוע ונעים יותר

לפעמים עיצוב פנים הוא לא הבעיה אבל אם אתם עובדים במשרד שאין בו למעשה עיצוב נעים לעין או כזה שמעודד אתכם להישאר בו לעבוד, הצבעים עצבניים מדי, הריהוט לא ארגונומי ולא נוח ולא מוצב במקומות הנכונים כדי לתמוך בעבודה נוחה ובריאה, אולי הגיע הזמן לחשוב על עיצוב פנים למשרד שמשנה את האווירה, מוסיף רוגע והרמוניה, יוצר תחושה ביתית נוחה למי שמצפה למצוא זאת כיום במשרד. כמו כן, מלבד הצבעים השונים אפשר לחשוב גם על תוספת רכות באמצעות טקסטילים כמו וילונות הצללה מתוחכמים שיכולים להוסיף המון אווירה. טיפ נוסף בנושא זה הוא להתייעץ עם העובדים, בעיקר הוותיקים שכבר ראו הכל ומכירים היטב את המשרד על כל נקודות התורפה שלו ועל מה שהם צריכים באמת וכך גם לכוון אתכם טוב יותר לכיוון עיצוב פנים שעוזר למשרד.

מטבחון מצויד ופינת אכילה נוחה מחוללים פלאות למוטיבציה

מטבחון נקי הוא הכרחי בכל מקום עבודה אבל כשהוא מצויד בכל מה שנחוץ לעובדים כדי להכין לעצמם שתייה חמה או לאחסן את המזון שלהם ולחמם אותו אחר כך, זה בוודאי עוזר יותר אפילו מלהזמין טייק אווי כל הזמן, במיוחד בתקופה שבה מצמצמים הוצאות ורוצים לבזבז כמה שפחות. מטבחון כזה יכול להיות קטן ובלבד שיהיה מתוכנן נכון ולא יגרום גם למטרדי ריחות שונים שעלולים להפריע לעובדים אחרים במקום. כשיש לכם מכונת קפה טובה, מכשיר למים מטוהרים, מקרר, קומקום חשמלי, מיקרוגל ואפילו טוסטר אובן, ויש מי שדואג לתחזוקה ולניקיון של המטבחון ופינת האכילה, זה בדיוק מה שצריך כדי שלעובדים תהיה הפינה הקטנה והנוחה שלהם לאכול יחד, ולהחליף מידע אישי ולשוחח.

ארוחה משותפת שבועית מגבשת כל מקום עבודה

אם כבר מדברים על אכילה ביחד, ידוע שארוחות משותפות מגבירות את התחושה הטובה והמשפחתית של עובדים והופכת אותם לחבורה אחת שתומכת בחבריה. ככל שיש יותר חוויות כאלה מחוץ לעבודה זה עוזר להם להתגבש ולהרגיש קרובים אחד לשני. הם מכירים אחד את השני בצורה כזאת שאי אפשר להכיר כשמסתפקים בענייני עבודה. זה לא דורש הרבה מלבד בחירת מקום משוף שאוהבים לשבת בו וזה יכול להיות גם במקום העבודה עצמו, תלוי באופיו ובתנאיו. זה יכול להיות פעם בחודש או פעם בשבוע, אצל אחד העובדים בבית או במסעדה או במקום פתוח אחר לפיקניק משותף. זה בוודאי יכול לעזור לאנשים להכיר אחד את השני ולחבב אותם. אם יש לכם קפטריה או חדר אוכל בבניין אתם בוודאי יכולים לנצל אותו לפעילות זאת בשיתוף פעולה עם צוות המטבח. זה גם יכול להיות כל ערב משותף מחוץ למשרד שבו יוצאים לפעילות כלשהי כמו סרט או מופע או הצגה מיוחדת, או אפילו הרצאה.

פעילות גופנית אלטרנטיבית במשרד

חלק ממקומות העבודה מחזיקים מכון כושר בבניין, כמו במרתף או על הגג. זה מקובל להיכנס לחדר הכושר הארגוני במהלך העבודה אם נמצאים שם שעות רבות ביממה, אבל זה פחות מקובל במקומות רגילים וחבל. פעילות גופנית בריאה מאוד ועוזרת לעובדים שנוהגים לשבת שעות רבות לשמור על הבריאות, על לחץ דם תקין ועל מטבוליזם יעיל שגם עוזר לעבוד כשורה. זה משפר את הגמישות ואת הכושר וזאת צריכה להיות מטרה של מעסיקים לעזור לעובדיהם לשמור על בריאותם וגם להיות ערניים ונמרצים במהלך יום עבודה ארוך ומייגע.

לגייס את העובדים להתנדבויות

מקומות עבודה רבים מוסיפים פעילות התנדבותית לחזון החברה ולמטרותיה לשמור על יחסים עם הקהילה. במסגרת זאת הם גם מארגנים פעילויות התנדבותיות במקומות שקשורים לארגונים שאותם הם מאמצים או נותנים להם חסות, או מזמינים אנשים שנעזרים בארגונים כאלה לבוא למקומות העבודה לפעילות מיוחדת שם או בחוץ. נוסף על כך, יש מקומות עבודה שמארגנים פעילות התנדבותית ייעודית במבצעים שונים, כמו חלוקת מזון לקראת החגים, אריזה של ציוד בקמפיינים מסוימים ועוד. יש גם עובדים שלקחו על עצמם התנדבות קבועה בכל מיני ארגונים שזקוקים למתנדבים בצורה שוטפת וזה בוודאי מוסיף לגיבוש של העובדים שנרתמים למען מטרה טובה מחוץ למשרד.